niedziela, 19 stycznia 2014

Życie to połączenie dobra i zła

  W życiu spotykają nas dobre chwile, ale też i te złe. Dlatego musimy nauczyć się czerpać zyski z obu. Ale jak cieszyć się z nieprzyjemnych momentów? To na pewno nie jest łatwe. Ale kto powiedział, że życie jest łatwe? A więc jak to zrobić? Po pierwsze musimy podchodzić z dystansem do wszystkiego, wtedy porażki, problemy nie będą nas tak męczyć i łatwiej będzie nam zobaczyć pozytywne strony. Po drugie powinniśmy mieć jakąś zaufaną osobę, która będzie nam pomagać. A po trzecie to sam światopogląd musi być dobry. Będąc w stanie patrzeć trzeźwo na spotykającą nas sytuacje, zauważymy pewne plusy. Zyskamy na prawdę dużo. Zdecydowanie więcej niż nam się wydaje.

-Bo życie jest jak polewa czekoladowa.
-Czyli?
-Czyli nie zawsze życie jest "słodkie", piękne. Na początku jest ciężko, ale po pewnym czasie się przywyczajamy i staje się czymś "normalnym".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz