środa, 8 stycznia 2014

Nadzieja

    Nadzieja na to, że możemy coś zmienić w naszym życiu. Nadzieja na lepsze życie. Na udaną przyszłość. Na szczęście. Nadzieja dodaje siły. Jeżeli mamy nadzieje to i wierzymy w to. Mówi się, że nadzieja umiera ostatnia i to prawda. Do końca mamy nadzieję na to, że coś się uda. Często mówi się także, że nadzieja jest matką głupich. Być może. Czasami mamy nadzieje na spełnienie się rzeczy niemożliwych, przez co cierpimy. Czyli co? Mamy mieć nadzieję czy nie? No raczej tak. Bez tego wszyscy myśleliby tylko optymistycznie-zapewne tylko osoby uważające siebie za Boga. Albo pesymistycznie-osoby, które nie wierzą w siebie itp. Raczej nie byłoby grupy pośrodku, bo do tego potrzebna byłaby nadzieja. Tak więc życie byłoby wtedy bezsensu. Pierwsi byliby tak zadumani w sobie, że pewnie dochodziłoby do zamieszek, bójek. Drudzy, nie wierząc w siebie, wielbiliby tych "bogów" zatracając własną osobowość. Totalny chaos. Hmm... wymyśliłam kolejny scenariusz zagłady ludzkości. A wracając do tematu. Nadzieja jest bardzo ważna w naszym życiu, więc nie powinniśmy jej nigdy tracić, chyba że uważamy, że naprawdę nie warto.
*    *    *
   Od pewnego czasu czytam tego bloga - bozycieniejestlatwe.blogspot.com Jest naprawdę świetny. Warto zwrócić na niego uwagę. Jest bardzo ciekawy i interesujący. Prowadzi go bardzo pozytywnie zakręcona dziewczyna. Za bloga zasługuje na nagrodę Nobla. No, więc serdecznie zapraszam do czytania tego bloga.
P.S. Anito nasze niektóre rozmowy nie mogą ujrzeć światła dziennego :D :*
*    *    *
    Skoro jestem już przy blogach, to muszę wspomnieć także o drugim blogu, który czytam - i-am-radioactive.blogspot.com To także wspaniały blog. Naprawdę cudowny. Pisze go moja najukochańsza i najlepsza Siostra na świecie <3 Tak, więc serdecznie zapraszam do jego lektury. Nie pożałujecie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz