Podróże po liceach i technikach wprowadziły trochę zamieszania do mojej głowy. Do tej pory trzymałam się planów, aby iść do LO na geo-ang-wos, jednak dziś naszły mnie wątpliwości. W innym liceum spodobał mi się profil mat-geo-ang. Rozszerzona matma to dla mnie luzik. Gorzej z innymi przedmiotami... Ale zastanawiam się co bardziej przyda mi się do dalszej edukacji. Z jednej strony coś, co lubię i rozumiem, zdawane na maturze da mi lepszy wynik na maturze, ale z drugiej strony po co mam zdawać coś, co mi się może nie przydać później, a olać przedmiot, który może zaważyć o mojej przyszłości?
Tak, jestem w 3 gim i myślę już poważnie na temat matury, bo to ważne, aby od początku wiedzieć na czym mam się skupić bardziej. A przynajmniej ja tak uważam. Po szkole średniej chciałabym studiować kryminologię albo psychologię, a najlepiej oba kierunki. Ale zapewne będę musiała zdecydować się na jeden kierunek i wybiorę jednak kryminologię. Do psychologii też mogę zawsze wrócić jak gdzieś podwinie mi się noga. Ale jak na razie nie chcę wybiegać za daleko w przyszłość, bo wiem, że jeszcze mogę zmienić zdanie, a po drugie zaplanowane życie jest nudne. Chcę tylko ukierunkować swoje działania. Nie chcę zmarnować sobie życia przez zły wybór szkoły/profilu/kierunku studiów.
A wracając do teraźniejszości, czyli do decyzji na temat profilu liceum to muszę się nad tym zastanowić. Przydałby się ktoś, kto jest kryminologiem i doradziłby mi w tej sprawie. Jednak nikogo takiego nie znam. Więc muszę to sama ogarnąć.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz