wtorek, 18 lutego 2014

Świat do góry nogami.

    Życie bez śmierci... Śmierć bez życia... Agonia bez śmierci... Śmierć bez agonii... Szczęście bez bogactwa... Bogactwo bez szczęścia... Miłość bez przyjaźni... Przyjaźń bez miłości... Kilka przykładów z życia, które straciły swój porządek. Dzieją się rzeczy, które niepokoją ludzi. No bo weźmy np. pierwsze 2 przykłady. Bardzo często słyszy się, że jakiś człowiek żyje już ponad 100 lat i cały czas dobrze się trzyma. Co prawda nie może korzystać z życia tak jak młody, ale nadal może funkcjonować. Jednak bardzo często słyszy się także o śmierci młodych osób. O samobójstwach, wypadkach, morderstwach. To straszne jak w jednej chwili kończy się życie, które tak na prawdę jeszcze się nie rozpoczęło. Albo spójrzmy na aborcje. Dziecko ( przepraszam, "to" z medycznego punktu widzenia nie jest jeszcze dzieckiem, lecz płodem) nie ma możliwości pojawić się na świecie a już jest skazywane na śmierć. To jest okropne!! Każdy człowiek ma prawo do życia. To, że ktoś ma trudną sytuację materialną albo obawia się opinii ludzi nie znaczy, że może zabijać malutką, niewinną istotę. W dzisiejszych czasach powstało wiele miejsc zapobiegających aborcjom. Jakie to miejsca? Na przykład powstają "Okna życia", gdzie bez żadnych pytań można oddać dziecko i zapewnić Mu "normalne" (bo bez biologicznych rodziców to nie jest normalne życie, a zwłaszcza gdy dziecko dorośnie i dowie się prawdy) życie.
    Przejdźmy teraz do innej części. A mianowicie do agonii bez śmierci. Agonia wiąże się z cierpieniem zazwyczaj. Jednak może ktoś cierpieć nie umierając jeszcze. Może to być cierpienie fizyczne albo psychiczne. Cierpienie fizyczne przejdzie z czasem, natomiast z psychicznym nie tak łatwo. Rani cały czas. Możemy cierpieć przez kogoś lub dla kogoś, albo martwiąc się o kogoś. Według mnie bardziej ranią sytuacje, które dotykają najbliższe, bardzo ważne dla nas osoby.
    Odbiegając w ogóle od tematu posta chciałabym życzyć mojej Siostrze powodzenia jutro na olimpiadzie z geografii. Możesz zawsze liczyć na moje wsparcie i wiem, że Ci się uda. Szkoda, że jesteś tak daleko bo dostałabyś kopniaka na szczęście <3 Ale i bez tego sobie poradzisz!! A tak w ogóle kto będzie miał czas niech trzyma za Nią kciuki!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz